10.09.2019 | Aktualności

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Efektem remontów i porządków w mieszkaniach są nie tylko posprzątane i odnowione wnętrza, ale często też odpady, których chcemy się pozbyć. O tym, gdzie wyrzucić poszczególne rodzaje śmieci, dowiemy się ze strony czystyglogow.pl. Prowadzi ją Gmina Miejska Głogów, która odpowiada za gospodarkę odpadami w mieście. W tym miejscu skupimy się na odpadach wielkogabarytowych, których wywózkę z osiedli prowadzi Centrum Techniczne Spółdzielni.

Czym są odpady wielkogabarytowe?

Są to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci. Mogą być utylizowane jako odpady wielkogabarytowe. Na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

Uwaga: Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Gdzie można wystawić odpady wielkogabarytowe?

Przy każdej nieruchomości znajdują się boksy śmietnikowe. Przy wielu z nich są miejsca, gdzie takie gabaryty można zostawić.

Kiedy gabaryty są odbierane z osiedli?

Odpady wielkogabarytowe odbierane są raz na tydzień według poniższego harmonogramu. Odpady najlepiej wystawić dzień przed planowanym odbiorem. Zdarza się, że danego dnia wykonywanych jest kilka transportów, za każdym razem zbierane są inne rodzaje odpadów.

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Hutnik

Kopernik A

Piastów Śl. B

Kopernik B

Piastów Śl. A

Chrobry

Śródmieście

Kopernik C