18.05.2020 | Aktualności

W tym roku bez Wakacyjnej Pracy dla Młodych

W tym roku bez Wakacyjnej Pracy dla Młodych

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego Spółdzielnia Mieszkaniowa NADODRZE w Głogowie nie przeprowadzi w tym roku programu „Wakacyjna Praca dla Młodych”.

Przez ostatnie lata w ramach programu zatrudnianych było około 100 osób w wieku 16-20 lat. Obecnie młodzież nie uczęszcza do szkół, powinna też w znaczny sposób ograniczać kontakty społeczne. Ciągle obowiązuje zakaz zgromadzeń, a także nakaz zachowania dwumetrowej odległości między osobami. Trudno ocenić, jak długo będą obowiązywać te obostrzenia, tym bardziej, że wciąż pojawiają się nowe informacje o osobach zakażonych koronawirusem lub przebywających na kwarantannie.

Dochodzi do tego zreorganizowany rok szkolny i akademicki. Na czerwiec zaplanowane są egzaminy maturalne i zawodowe, być może ruszą sesje egzaminacyjne na uczelniach. A potem także rekrutacja do szkół wyższych. Z tego tytułu część młodych głogowian byłaby pozbawiona możliwości uczestniczenia w programie.

Biorąc to wszystko pod uwagę niemożliwe jest przeprowadzenie rekrutacji do kolejnej edycji „Wakacyjnej Pracy dla Młodych”, przeszkolenie uczestników z zakresu BHP oraz zlecenie im prac porządkowych bez narażania młodzieży, pracowników Spółdzielni i mieszkańców naszych osiedli.

Mamy nadzieję wrócić do realizacji programu w przyszłym roku, wiedząc, jak dużym cieszy się on zainteresowaniem.