13.09.2019 | Aktualności

Przed nami kolejny sezon grzewczy

Jak użytkować mieszkanie w sezonie grzewczym?

W drugiej połowie września do mieszkańców trafią rozliczenia minionego sezonu grzewczego. Poprzednia zima była łagodna, zaliczki na CO dobrze wyliczone, zatem nie mieliśmy węzłów z ujemnym bilansem. Nie oznacza to jednak, że wszyscy lokatorzy otrzymają zwroty. Wiele zależy od sposobu rozliczenia i zużycia ciepła w danym budynku.

Warto też zauważyć, że w budynkach, w których w zeszłym roku przeprowadziliśmy prace termomodernizacyjne, odnotowaliśmy zdecydowanie mniejsze zużycie energii cieplnej. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze przewidywania i wyliczenia.

Co prawda temperatury w ciągu dnia są jeszcze powyżej 20 stopni Celsjusza, ale nocą spadają do niespełna 10 stopni. To znak, że jesień jest blisko i trzeba przygotowywać się do nowego sezonu grzewczego. Dlatego już dziś prosimy, by wszystkie głowice termostatyczne przy grzejnikach w mieszkaniu ustawić na maksymalną nastawę, czyli „5”. Jednocześnie prosimy, by zakończyć wszelkie prace wykonywane na instalacji centralnego ogrzewania.