05.11.2018 | Aktualności

Parking i siłownia już gotowe

Zakończyły się prace przy budowie nowego parkingu na osiedlu Kopernik C. W jego sąsiedztwie powstał też teren rekreacyjny z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych, ławeczkami i stołami do gry w szachy. Czekamy jeszcze na uzyskanie zgody na użytkowanie obu miejsc, by ostatecznie udostępnić je mieszkańcom.

Parking, powstały w miejscu starego boiska przy ul. Orbitalnej, ma 60 miejsc postojowych. Cały plac został ogrodzony, a na wjeździe ustawiono automatycznie otwieraną bramę. Miejsca na tym parkingu będą płatne. Miesięczny abonament to koszt 100 zł netto. Na zdecydowaną większość miejsc postojowych mamy już chętnych, jednak kilka wolnych jeszcze zostało. Osoby zainteresowane rezerwacją miejsca powinny zgłosić się do Administracji Osiedla Kopernik C.

Siłownia, przeznaczona dla starszych lokatorów, powstała z inicjatywy mieszkańców. W pobliżu znajdują się dwa place zabaw dla dzieci, brakowało jednak terenu rekreacyjnego dla rodziców czy dziadków. Siłownia i jej otoczenie są więc odpowiedzią na te potrzeby.