07.08.2018 | Aktualności

Pamiętaj, nie mieszkasz sam

Ruszamy z kolejnym etapem projektu „Wspólnie mieszkamy, wspólnie dbamy”. Tym razem chcemy zwrócić uwagę na kilka „balkonowych” zachowań, którymi możemy uprzykrzyć życie sąsiadom i pogorszyć relacje z nimi. Pamiętajmy, że w bloku nie mieszkamy sami.

 

Do takich negatywnych zachowań należy zaliczyć wyrzucanie śmieci przez balkony i okna. Świadczy to nie tylko o naszym braku kultury, ale też o braku poszanowania pracy pań sprzątaczek. Takie wyrzucanie odpadków z okien i balkonów prowadzi do zanieczyszczenia terenów zielonych i ich dewastacji. Stanowi również zagrożenie dla przechodniów, bo nawet najmniejsza rzecz wyrzucona z wyższego piętra może wyrządzić krzywdę komuś na dole. W dodatku wyrzucona w ten sposób żywność wabi szczury, ptaki i owady, które w zdecydowanej większości są nieproszonymi gośćmi na naszych osiedlach.

Czego jeszcze powinniśmy unikać na balkonach?

  1. Rozpalania grilla z otwartym płomieniem (elektryczny, jeśli będzie odpowiednio używany, nie powinien być uciążliwy dla sąsiadów)
  2. Przelewania kwiatów w taki sposób, że woda spływa na balkon sąsiada poniżej.
  3. Trzepania dywanów. Kurz i inne zanieczyszczenia często lądują na sąsiednich balkonach, gdzie może suszyć się świeżo rozwieszone pranie.
  4. Imprez z głośną muzyką i rozmowami, zwłaszcza w porze wieczornej i nocnej.
  5. Pozostawiania zwierząt bez opieki. Wycie i szczekanie psów zostawionych samotnie na balkonie jest uciążliwe dla otoczenia. Poza tym taki zwierzak może zanieczyścić nie tylko nasz balkon, ale też te poniżej.

 

Pamiętaj, nie mieszkasz sam