30.03.2016 | Aktualności

Nie zastawiajmy klatek schodowych

Nie zastawiajmy klatek schodowych w Głogowie

Rowery, wózki dziecięce, stojaki z kwiatami – takie rzeczy można często spotkać na naszych klatkach schodowych. Choć może na co dzień nie przeszkadzają lokatorom, to przepisy przeciwpożarowe mówią jasno: obowiązuje całkowity zakaz umieszczania jakichkolwiek przedmiotów na korytarzach klatki schodowej. W razie wystąpienia pożaru takie przedmioty mogą same się zapalić, a także utrudniać ewakuację.

W zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nadodrze” nieruchomościach odbywają się cykliczne kontrole, które prowadzą pracownicy Państwowej Straży Pożarnej. Sprawdzają oni między innymi, czy na korytarzach nie znajdują się rowery, wózki, kwiaty i inne przedmioty, które mogą stanowić utrudnienie podczas ewentualnej akcji gaśniczej i ratunkowej. Nie przestrzeganie tego przepisu może wiązać się z mandatami karnymi w wysokości do 500 złotych. Takie uprawnienia daje strażakom ustawa o Państwowej Straży Pożarnej, a konkretnie artykuł 23.

W związku z tym prosimy mieszkańców, by w trosce o bezpieczeństwo swoje i sąsiadów, usunęli z korytarzy wszystkie przedmioty, które nie powinny się tam znajdować.