11.04.2017 | Aktualności

„Grosz Głogowski” dla Spółdzielni

„Grosz Głogowski” dla Spółdzielni

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” znalazła się w gronie tegorocznych laureatów nagrody „Grosz Głogowski”. Po raz czwarty przyznawali je Prezydent Miasta Głogowa i Starosta Głogowski. Nasza spółdzielnia odebrała wyróżnienie w kategorii „Firma odpowiedzialna społecznie”.

 

– Ta nagroda to forma docenienia naszej działalności. Od lat uczestniczymy w życiu Głogowa i budujemy swój dorobek. Zaangażowanie społeczne to ważny dla nas aspekt pracy, co odzwierciedla właśnie ta nagroda – mówi Jerzy Zimny, wiceprezes zarządu SM „Nadodrze”.

W przypadku Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze” „odpowiedzialność społeczna firmy” to nie tylko zgrabnie brzmiąca fraza, lecz konkretne działania na rzecz głogowian i Głogowa. Spółdzielnia wspiera głogowskie instytucje, stowarzyszenia, szkoły, kluby sportowe i parafie przy organizacji imprez kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Przykłady można mnożyć. SM Nadodrze należy do oficjalnych sponsorów kwietniowego Crossu Straceńców. Jest także współorganizatorem projektu „Lato w Mieście – Zostań Mistrzem Własnego Ciała”, który promuje wartości rodzinne i sportowy tryb życia. Wspólnie z Gminą Miejską Głogów realizuje program „Wakacyjna Praca dla Młodych”, przygotowujący młodzież do podjęcia stałej pracy. Wspólne inicjatywy Spółdzielni i gminy miejskiej to także poprawa jakości przestrzeni publicznej miasta: budowa nowych parkingów, dróg i chodników, a także bezpiecznych placów zabaw. SM Nadodrze pamięta również o ludziach niepełnosprawnych, budując podjazdy i inną infrastrukturę przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami. Wspiera również Przytulisko dla Najuboższych im. Św. Siostry Faustyny poprzez przekazywanie materiałów budowlanych oraz obsługę techniczną. Przyczynia się także do poprawy bezpieczeństwa głogowian, dofinansowując systematycznie zakupy sprzętu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Źródło: miedziowe.pl