20.11.2020 | Aktualności

Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk

Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk w Głogowie

W części naszych klatek schodowych zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. To kolejny element walki z koronawirusem. Teraz po wejściu do klatki schodowej każdy mieszkaniec będzie mógł zdezynfekować dłonie i w bezpieczny sposób skorzystać z poręczy czy przycisków w windzie.

W pierwszej turze zamontowaliśmy około 250 dozowników. Płyn stosowany w dozownikach ma wszelkie niezbędne atesty. Teraz będziemy obserwować, czy i jak są użytkowane przez mieszkańców. Na początku grudnia zdecydujemy, czy pozostałe klatki również wyposażymy w takie dozowniki.

Zdajemy sobie sprawę, że dozowniki, jak wiele innych elementów małej infrastruktury, mogą być dewastowane. Zarząd spółdzielni zdecydował jednak o ich montażu, by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Bowiem jednym z zadań zarządcy jest zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych w budynku w trakcie pandemii.

Dodajmy, że od wiosny zwiększyliśmy częstotliwość wietrzenia klatek schodowych, dezynfekcji domofonów, klamek i paneli sterowania w windach. Na wejściach do budynków zamieściliśmy też informację o obowiązku zakrywania ust i nosa na klatkach schodowych, w windach i piwnicach.

Jeśli chcemy jak najszybciej wrócić do normalności, musi wspólnie zadbać o to, by w budynkach było bezpiecznie. Prace porządkowe wykonywane przez panie sprzątające tylko w części ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa. Noszenie maseczek i dezynfekcja rąk po wejściu do klatki schodowej pozwolą na zdecydowanie mniejsze ryzyko zakażenia.